Menu
Tablet menu

Jane & Serge - A Family Album

Velmi veřejná láska mezi francouzským zpěvákem a skladatelem Sergem Gainsbourgem a britskou herečkou Jane Birkinovou brala za srdce a podněcovala představivost celé generace.

V okamžiku, kdy se Jane a Serge potkali v roce 1968 ve filmové scéně, začalo to mezi nimi jiskřit. Následujících 12 let pak strávili spolu ve vášnivém spojení, z něhož vešel i kontroverzní duet "Je t'aime ... moi non plus" (jehož explicitní texty doplněné sténáním orgasmu způsobily tolik povyku, že jej odsoudil Vatikán) nebo legendární album Melody Nelson z roku 1971, stejně jako dcera Charlotte, která se stala úspěšnou herečkou (Antikrist, Nymfomanka). Od prvních dnů románku Jane a Serge až do jejich rozchodu v roce 1980 s nimi byl často bratr Jane Andrew Birkin - vášnivý fotograf, který během těch let vytvořil tisíce upřímných rodinných fotografií. Snímky, většinou nikdy nezveřejněné, nabízejí vzácný pohled na každodenní život tohoto páru, vracíme se na místa a do časů, které jsme dlouho zbožňovali. I když uplynulo více než 30 let od chvíle, kdy st ti dva rozešli a více než dvě desetiletí od okamžiku, kdy Serge navždy odešel z tohoto světa, vášeň Jane a Serge zůstala. (Citace).

Upřímně, líp bych to asi nenapsala. Knihu jsem dostala jako dárek a kdyby ne, koupila bych si ji sama. Jane Birkin totiž výrazně ovlivnila můj šatník a tak dodnes ráda koukám na její fotky, které jsou vším, jen ne pózou. Knihu vydalo nakladatelství Taschen, součástí knihy je nášivka, pohledy, plakát a inpirace, kterou okamžitě zachytíte, pokud jste jen trochu vnímaví. Knížku si můžete koupit online (to je levnější) na www.slovart.cz.

fo jane and serge 14

Jane Birkin

fo jane and serge 13

Serge Gainsbourg

fo jane and serge

 

Naposledy změněno
Ohodnotit tuto položku
(3 hlasů)

Zanechat komentář

zpátky nahoru
  1. New
  2. Comments
Máte dvě minuty, máte dvě minuty....dvě minuty všichni!!!
Tip na dokonalou manikúru
MAC určuje trendy SS/15
Kleštičky jsou někdy lepší než řasenka
Opatruj se Honey
Smokey eye po francouzsku
Nude líčení od Chanelu
Féminin Pluriel a masculin Pluriel
Mám ráda SHIMMER.SHINE
Kolekce Dior Backstage představuje triky svých vizážistů
Biokosmetika Inlight je napěchovaná bylinkami a zkušenostmi s homeopatií
Porazí nová "Dolce" dosavadní evergreeny?