Menu
Tablet menu

Jaké sluneční brýle bych si posadila na nos

Když jsem se naposledy přesunovala do nového podnájmu, stěhováci byli z mé sbírky slunečních brýlí doslova zděšeni. " Ty jsou všechny vaše?"

Ano, všechny moje a rovnou se přiznávám, že mi osm modelů nestačí. Vynosila bych jich klidně víc. Každý rok si koupím jedny nové a spravedlivě je střídám s těmi z minulých sezón. Proč na brýlích tak ujíždím? Je to jasné, jde o hvězdný manýr i potřebu zároveň. Hodně času prosedím za volantem a mžourat do paprsků se mi nechce, navíc díky tmavým sklům mám dostatečnou anonymitu i soukromí, když lítám ulicemi Prahy. Sluneční brýle jsou pro mě doplňkem, bez kterého nevycházím z domu a protože je mám permanentně na nose, nvestuju do kvalitních obrouček i skel.

Jaké brýle jsou letos HOT? Krok s módním světem stále udržíte v klasických pilotkách s různě tónovanými skly, nejlépe polarizačními, které dokonale prokreslí vidění. Dalšími mými favority jsou retro hranaté obroučky Wayfarer, nadčasový a tedy nesmrtelný hit osmdesátek. No a zajímavostí jsou nové tvary a barevné kombinace, které jsou sběratelskými poklady. Osobně se mi nejvíc líbily ty velké hranaté a pozlacené od Victorie Beckham (Dušní3), potom Diory s výrazným horním rámem a kulaté LV, protože jestli nějaké rámečky vysoko převyšují kvalitu, pak jsou to ty od Louis Vuitton (bohužel v butiku neposkytují servis na brýle a tak si musíte najít výborného optika někde jinde). Prady jsem zapůjčené neměla, ale mám už jedny ve sbírce a stále mají své fanoušky. A jednoznačně stojí za to otestovat brýle Toma Forda. Kde je v Čechách? Nevím. Každopádně pokud se chystáte do jiných evropských velkoměst, nebo rovnou do NYC, podívejte se po nich.

Životnost slunenčních brýlí prodloužíte: pravidelným servisem u optika (šroubky občas potřebují zkontrolovat a dotáhnout), šetrným čistěním (speciální utěrkou na skla nebo ultrazvukem), ukládáním brýlí do ochranného obalu (součástí dražších verzí brýlí jsou i luxusní kožená pouzdra, takže není co řešit) a v neposlední řadě je dobré odnaučit se používat brýle místo čelenky do vlasů. Tak totiž rámečky trpí nejvíc.

 

 Zleva: kulaté, Thierry Lasry, Dušní3, 10 190 Kč; s výrazným rámem, Christian Dior Demoiselle, Dior, 8790 Kč; pozlacené Butterfly se zrcadlovými skly, Victoria Beckham, Dušní3, 17 590 Kč

Zleva: kulaté, Thierry Lasry, Dušní3, 10 190 Kč;hranaté My Dior 3, cena kolem 6000 Kč; pruhované Navy Stripe, Sheriff&Cherry, Bohemic ( www.bohemic.com), 2800 Kč

Naposledy změněno
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

1 komentář

 • Simona

  Já jsem věrná klasickým Wayfarer a tuto sezonu jsem si oblíbila brýle od Michaela Korse, které se mi skvěle hodí ke zlatým doplňkům.
  Vám nejvíc sluší ty poslední a ty předposlední, ty mají moc pěkný tvar.

  Nahlásit
  napsal(a) Simona Odkaz Komentáře

Zanechat komentář

zpátky nahoru
 1. New
 2. Comments
Máte dvě minuty, máte dvě minuty....dvě minuty všichni!!!
Tip na dokonalou manikúru
MAC určuje trendy SS/15
Kleštičky jsou někdy lepší než řasenka
Opatruj se Honey
Smokey eye po francouzsku
Nude líčení od Chanelu
Féminin Pluriel a masculin Pluriel
Mám ráda SHIMMER.SHINE
Kolekce Dior Backstage představuje triky svých vizážistů
Biokosmetika Inlight je napěchovaná bylinkami a zkušenostmi s homeopatií
Porazí nová "Dolce" dosavadní evergreeny?