Menu
Tablet menu

Svíčková laboratoř Vlaďky Fremuthové

 Meadows, to jsou české svíčky, které obstojí i v mezinárodní konkurenci. A tak s hrdostí každý den zapaluju knot a vzpomínám, jak jsem jednu várku svíček "vařila" s Vlaďkou. Stála jsem o rozhovor s ní, ale stála jsem i o to vidět a vědět, jak taková voňavá krása vzniká. A tak jsem se Vlaďky zeptala:

Proč Meadows?
Meadows, jsou v překladu louky, a protože česká rozkvetlá louka je moje místo, kde si nejvíc odpočinu, přišel mi ten název pro moje svíčky víc než příznačný.

Jak dlouho tahle značka existuje a která ze svíček je obchodně nejúspěšnější?
Meadows existuje dva roky, svíčky jsou dostupné nejen na e-shopu, ale i ve spřátelených obchodech, které stále přibývají. Naštěstí. (smích). Nejúspěšnější vůní je Nightfall, Cashmere a Midnight. Do té poslední jsem zamilovaná i já, protože voní jako kadidlo.

Meadows se prezentuje jako česká značka, vzniká tedy všechno v Čechách? Co ingredience?
Mrzí mě, jak se teď všechno vyrábí levně a bez příběhu. Nepodporuju produkty narychlo vyrobené v Číně, filozofie ušetřit za každou cenu mi rozhodně není blízká. V zahraničí i doma jsem vždycky vyhledávala věci, které mají hodnotu a tradici. Parfemaci jezdím vybírat do Francie, vosk a knoty jsou z Anglie. Jinak celá výroba, sklo, obalová technika, tedy papír i kartony jsou z české produkce. Skleněný obal opravdu vyrábí rodinná česká sklárna, která jej odlévá v původní staré české formě.

Prozradíš něco o výrobě?
K výrobě svíček používám 100% přírodní sojový vosk a knoty z egyptské bavlny. Svíčka díky těmto ingrediencím vyhoří úplně až do dna. Jen je potřeba nechat svíčku opravdu rozhořet tak, aby byla horní vrstva vosku plně roztavená a je nutné i průběžně zastříhávat knot.

Proč vlastně výroba svíček, jak se tenhle nápad zrodil?
Mám za sebou hektickou práci v reklamní agentuře a v mezinárodní kosmetické firmě Wella. I když mě tohle prostředí hodně naučilo, v mém životě chyběla větší kreativita a svoboda. Vdala jsem se, narodil se mi syn, a tak jsem se rozhodla opustit korporátní sféru a přemýšlela, co dál. Z několika nápadů se nakonec ujaly dva. Jedním z nich je právě výroba luxusních svíček a interiérových vůní. Těší mě to čím dál tím víc. Svíčka má vlastně jen pozitivní energii. Spojuje vás s hezkými chvílemi, příjemnými emocemi, dělá radost.

Co chystáš dál?
Na svíčky mám jen pozitivní reakce, což mě motivuje a posunuje. A tak bych ráda rozšířila portfolio svíček o bytové vůně. Už na tom pracuju a doufám, že difuzéry brzy spatří světlo světa a provoní domovy i hotely, tedy místa, kde kolikrát svíčka být ani nemůže.

Co Vánoce?
Jsem šťastná, že před Vánocemi šly do distribuce i tři nové podzimno zimní vůně, které poznáte podle zlatého, stříbrného a černého obalu. Doufám, že udělají radost mnoha lidem právě v tomto svátečním čase.

Vlaďko, děkuju za rozhovor!

 

svicky-orez

Vlaďka ve své "svíčkové laboratoři".

01 svicky-vosk-vlocky

Voskové vločky.

2 svicky-vlocky-ruka

Vosk je třeba navážit...

3 svicky-dzbery

...a rozehřát.

4 svicky nalevame vosk

Do obalů vložíme knoty a postupně plníme rozehřátým voskem.

6 svicky-vosk-knoty

Nesmím tam mít bubliny...takže trpělivost!

7 svicky-nalepky

Finále: obaly se musí polepit a zabalit do luxusního kartonu.

8 svicky-trojka

Hádejte, která barva chybí? Růžová, jasně. Tohle dárkové balení po třech je prý hodně oblíbené, hlavně díky tomu, že můžete otestovat více parfemací.

 

 

 

Ohodnotit tuto položku
(6 hlasů)

Zanechat komentář

zpátky nahoru
  1. New
  2. Comments
Máte dvě minuty, máte dvě minuty....dvě minuty všichni!!!
Tip na dokonalou manikúru
MAC určuje trendy SS/15
Kleštičky jsou někdy lepší než řasenka
Opatruj se Honey
Smokey eye po francouzsku
Nude líčení od Chanelu
Féminin Pluriel a masculin Pluriel
Mám ráda SHIMMER.SHINE
Kolekce Dior Backstage představuje triky svých vizážistů
Biokosmetika Inlight je napěchovaná bylinkami a zkušenostmi s homeopatií
Porazí nová "Dolce" dosavadní evergreeny?