Menu
Tablet menu

Kilian Hennessy vyčichal vůni konopí

Včera jsem měla tu čest potkat se s nosem a zakladatelem vůní Kilian, Kilianem Hennessym.

Slavný parfumér Kilian přijel do Prahy na pozvání majitelů Ingredients (voňavý obchod v ten samý den slavil dva roky výročí od svého založení, díky chlapci, že vás v Praze máme), aby tady představil tři zbrusu nové voňavé kousky, jež budou v prodeji od 1.října. Niche parfémy Kilian se staly pro mnohé čichovou závislostí, neškodným, ale vyhledávaným narkotikem i prostředkem k úniku a snění. Vzácné ingredience i jejich kombinace z nich dělají ty "top" v parfumářském průmyslu, jsou pro všechny, kteří se nespokojí s mass-marketovými značkami a chtějí něco víc. Od října se tedy můžete těšit na tři vůně, představující tři druhy kouře: Light my fire, Intoxicated a Smoke for the soul. Ještě dodám, že setkání s Mistrem se konalo v ve stylovém atelieru Liběny Rochové, jež se k takovému účelu skvěle hodil.

Light my fire by Kilian
Slovo parfém je odvozeno od latinského výrazu "per parfume" což v překladu znamená "skrze kouř". Light my fire hraje přesně na tuto notu. Potlačením svrchních nót se rovnou dostáváme k jádru vůně. Suchý voňavý kmín, seno, zemitá pačuli a vetiver. Med najdete v základu spolu s vanilkou nebo dřevem břízy.

Intoxicated by Kilian
Chuť kávy a zeleného kardamomu umocňuje vůně muškátového oříšku a skořice. Co pro mě z této vůně udělalo jasného favorita, je přítomnost karamelizovaného cukru. Vůně je tak silná jako káva, v které může stát lžička, stimuluje a povzbuzuje jako afrodiziakum. Ještě dlouho jsem měla přitisknutý nos na svém zápěstí...

Smoke for the Soul by Kilian
Nahořklý závan tabáku, flirt se zakázaným. Záplava eukalyptu a růžového grapefruitu přesně kopíruje vůni konopí, kardamom, tymián a pryskyřice z jedle působí uvolněně a bezstarostně. Je vám tak trochu všechno jedno. Právem se očekává, že tento parfém bude konfliktní a rozhodně matoucí nejen pro celníky, ale i pro jejich psy:)

Flakony mají stejný design jako předchozí edice, mění se jen jejich zbarvení a barva štítků. Tato kolekce je navíc prodávána společně s masivním pouzdrem evokujícím psaníčko, jehož vzhled se inspiroval vintage boxy na doutníky zdobící jídelní stoly. Všechny vůně jsou unisex a dobrou hodinu se na vaší pokožce mohou vyvíjet, proto neupadejte do zbytečných konceptů, dejte jim čas a prostor, nakonec budete překvapeni, co z těchto tajemných voňavých skvostů ve spojení s vaší individualitou nakonec vyleze. A co říct o parfumérovi Kilianovi? Je to fešák, bohužel zadaný. Právě se vrátil z honeymoonu. Eh.

Kdy? V prodeji od 1.října 2014
Kde: Ingredients, Jáchymova 2, Praha 1

kili-schodiste

Po schodech nahoru. Impozantní vstup do ateliéru Liběny Rochové, kde nás čekal Kilian Hennessy.

kili-rec

Mr Kilian Hennessy a jeho úvod do světa vůní.

kilirucne-nadepsane-testry

Ručně nadepsané testovací papírky.

kili-vune

Coming soon, ale jako novináři jsme malé testery samozřejmě dostali.

kili-tasky

 

 

Ohodnotit tuto položku
(2 hlasů)

Zanechat komentář

zpátky nahoru
  1. New
  2. Comments
Máte dvě minuty, máte dvě minuty....dvě minuty všichni!!!
Tip na dokonalou manikúru
MAC určuje trendy SS/15
Kleštičky jsou někdy lepší než řasenka
Opatruj se Honey
Smokey eye po francouzsku
Nude líčení od Chanelu
Féminin Pluriel a masculin Pluriel
Mám ráda SHIMMER.SHINE
Kolekce Dior Backstage představuje triky svých vizážistů
Biokosmetika Inlight je napěchovaná bylinkami a zkušenostmi s homeopatií
Porazí nová "Dolce" dosavadní evergreeny?