Menu
Tablet menu

Na UGG nedám dopustit. Je někdo proti?

Už několik let vedu lehké spory se svým okolím na téma bot UGG. Málokdo totiž akceptuje jejich poměrně vysokou cenu, zvlášť v době, kdy byl český trh už dva roky předtím zavalený jejich nefunkčními a nepovedenými kopiemi.

Mít pravé UGG nebo jen jejich kopie je opravdu velký rozdíl. Originál UGG(y) jsou totiž ušité z pravé ovčí kůže a právě materiál, z kterých jsou vyrobené, hraje v jejich prospěch i akceptování vyšší ceny. Čtěte dál:) Předchůdce UGG pocházejí z australských písečných plážích Byron Bay, na kterých surfaři často sahali po ručně vyráběných návlecích, takzvaných footies, ušitých právě z ovčí kůže. Byly pohodlné, hřály a přitom dokonale odváděly vlhkost. Právě tady byly položené základy značky, jež se o několik let později stala celosvětovým fenoménem. V roce 1978 chlapík jménem Brian Smith přistál v jižní Kalifornii s taškou bot a věřil, že se svými "ovečkami" prorazí. Založil značku UGG a začal válenky prodávat ve velkém. UGG si rychle našli a zamilovali lidé vyznávající pohodový životní styl a právě takových byly pláže jižní Kalifornie plné. V polovině 80. let už UGG boots nechyběly v žádném z obchodů pro surfaře od San Diega po Santa Cruz, prorazily tak nejen na plážích, ale často se v nich ukazovaly i dívky, které jimi dávaly najevo příslušnost ke svým surfařským partnerům. Když nastala zima, boots byly k dostání v lyžařských obchodech a rekreačních střediscích, a tak se staly celoročním symbolem volnosti. Ke konci 90. let si válenek všimly celebrity a osobnosti ze světa módy a boty se tak přidaly na seznam must have kousků populární osobností i lifestylových magazínů. Jsou naprosto dokonalé, a jen nerady se od nich budete vracet k high heels.

P.S. Originály k nám dováží Destroy a butik Icone.

DŮLEŽITÉ RADY
1. Pokud si UGG koupíte, ještě než je obujete ven, proveďte jejich důkladnou impregnaci. Budou pak mnohem odolnější proti špíně a proti vlhkosti.
2. Nenoste do nich ponožku. Tyto boty se zásadně nosí naboso, jedině tak udržují správnou teplotu v jakémkoliv počasí.
3. UGG nejsou vhodné do deště ani do mokrého sněhu. Jsou super do tzv.suché městské zimy.

Na ilustrační fotce je herečka Ashley Greene, která má úplně jednoduchý styling. Šedý oversize svetr, černé legíny a onýtované střední UGG boots. Každý rok se ke klasickým liniím přidávají i limitované edice.

 

Ohodnotit tuto položku
(4 hlasů)

Zanechat komentář

zpátky nahoru
  1. New
  2. Comments
Máte dvě minuty, máte dvě minuty....dvě minuty všichni!!!
Tip na dokonalou manikúru
MAC určuje trendy SS/15
Kleštičky jsou někdy lepší než řasenka
Opatruj se Honey
Smokey eye po francouzsku
Nude líčení od Chanelu
Féminin Pluriel a masculin Pluriel
Mám ráda SHIMMER.SHINE
Kolekce Dior Backstage představuje triky svých vizážistů
Biokosmetika Inlight je napěchovaná bylinkami a zkušenostmi s homeopatií
Porazí nová "Dolce" dosavadní evergreeny?