Menu
Tablet menu

F64.0 se zabývá transsexualitou

BERKY/ORTEN/FASHIONBOOK.CZ/F64.0

Fashionbook.cz a fotografka Bet Orten opět pokračují v sérii svých fashion aktivistických projektů, kterého jsem se zúčastnila i já. Tentokrát se jedná o módní editoriál ve spolupráci s návrhářem Pavlem Berkym, jež upozorňuje na téma tolerance v současné společnosti.

Kdo je Pavel Berky?
Pavel Berky patří mezi nejtalentovanější návrháře nejmladší generace. Rodák z Rimavské Soboty, který se hrdě hlásí ke svému rómskému původu, připomenul svoje kořeny v kolekci, jíž oslnil na přehlídce Shooting Fashion Stars 2013.

Proč kolekce F64.0?
„Jedná se o klasifikaci transsexuality jako nemoci v Mezinárodní klasifikaci nemocí. Přišlo mi to důležité proto, že to číslo běžným lidem nic neřekne, maximálně, že je to divný název pro módní kolekci. Přitom je to jasné a určující,“ vysvětluje Berky. Kolekce, kterou Berky představil na Prague Fashion Weekendu, přesouvá pozornost návrháře od vlastní etnicity k otázce transformace, bodu zrodu, ale také k balancování mezi ženským a mužským principem. Fotografka Bet Orten i tým Fashionbook.cz okouzlil nejen Berkyho komplexní pohled na módu, ale také schopnost jejím prostřednictvím ztělesňovat složité otázky. Kolekci tedy protagonisté této akce s názvem F64.0 představují neortodoxním způsobem, v kontextu problematiky jinakosti a tolerance.V roli modelů se tedy objevili ti, kterých se téma F 64.0 alespoň částečně dotýká. Ať už androgyností svého vzezření nebo odlišnou sexuální orientací.

Akce se zúčastnili: Kristián Horváth, mladý romský transsexuál, který svou přítomností v projektu ztělesňuje oběť minority zastoupené v kolekci F64.0. Mezi dalšími se ocitla módní stylistka Martina Matyášová, která svým vzhledem dokáže oscilovat mezi Angelinou Jolie a návrhářem Rickem Owensem, Zbyněk Baránek, jehož si snadno spletete s modelkou Agyness Deyn, Adéla Sobotková, křehká dívka, která miluje androgynní styl a Petra Zemanová, plavovlasá kráska, jež se nestydí za svou „jinou“ orientaci.

Pokud si o projektu chcete přečíst víc a podívat se na všechny fotografie, klikněte na fashionbook.cz.

Naposledy změněno
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Zanechat komentář

zpátky nahoru
  1. New
  2. Comments
Máte dvě minuty, máte dvě minuty....dvě minuty všichni!!!
Tip na dokonalou manikúru
MAC určuje trendy SS/15
Kleštičky jsou někdy lepší než řasenka
Opatruj se Honey
Smokey eye po francouzsku
Nude líčení od Chanelu
Féminin Pluriel a masculin Pluriel
Mám ráda SHIMMER.SHINE
Kolekce Dior Backstage představuje triky svých vizážistů
Biokosmetika Inlight je napěchovaná bylinkami a zkušenostmi s homeopatií
Porazí nová "Dolce" dosavadní evergreeny?