Menu
Tablet menu

Ikonou SIMPLU pro letošní Designblok je kožená bunda

SIMPLE na Designbloku letos představí instalací motorkářské kožené bundy Saint Laurent.

Tématem patnáctého ročníku designérské přehlídky Designblok jsou Ikony. V expozici SIMPLE Carollinum concept store je reprezentuje kožený křivák návrháře značky Saint Laurent, Hediho Slimana. Lukáš Loskot, kreativní ředitel SIMPLE, vysvětluje tuto volbu: „Motorkářská kožená bunda, ve francouzštině označovaná Le Perfecto, je jedním z věčných kusů šatníku. Opakuje se zatím ve všech kolekcích Hedi Slimana pro Saint Laurent a je tak esencí nového stylu Saint Laurent, na který jsme chtěli upozornit.“ Realizací instalace pověřil SIMPLE tvůrčí duo Jan Grombiřík – Matouš Tichý. „Duo Grombiřík – Tichý patří k výrazným talentům naší, nejen módní, fotografie. A jejich styl – jednoduchý, věcný a přitom silně emočně nabitý koresponduje se stylem SIMPLE,“ říká Lukáš Loskot.

Tichý s Grombiříkem se ujali nejen fotografování, které je jim vlastní, ale tvůrčím způsobem pojednali celý koncept. Instalace v zatemněné místnosti, kde světlo bude soustředěno jen na bundu, symbolizuje oltář. Celkový dojem doplní speciální vůně vykuřovadla a na míru zkomponovaná mystická zvuková kulisa. “Člověk by se měl příchodem do místnosti dostat do úplně jiného světa; všechny jeho smysly by se měly zatočit,“ vysvětlují autoři projektu. „Nedílnou součástí je modelka Karolína Mrozková. Karolína patří k nejžádanějším modelkám současnosti, reprezentuje celosvětový úspěch a zároveň ve svém volném čase nosí křivák Saint Laurent,takže kdo jiný než ona“ podotýkají Tichý s Grombiříkem k výběru tváře projektu. „Po loňském tématu ikonických plášťů v podání předních českých designérek jsme se letos rozhodli pro prezentaci zahraniční značky z našeho sortimentu, ale prezentujeme ji po svém. Těší nás, že místní scéna oplývá talentovanými lidmi, kteří by bez mrknutí oka obstáli ve světě, a proto propojujeme tradiční francouzský módní dům s nadějnými českými umělci,“ dodává Loskot. Společný projekt SIMPLE a fotografů Matouše Tichého a Jana Grombiříka je součástí designové přehlídky Designblok 2013. Expozici můžete vidět v Colloredo-Mansfeldském paláci, Karlova 2, Praha 1, od 7. do 13. října 2013.

P.S. A to byste nevěřili, že mi v jednom nejmenovaném vydavatelství o kožené bundě zakázali psát, protože je to prý na české ženy moc. Moc co? Pomoc.

Naposledy změněno
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Zanechat komentář

zpátky nahoru
  1. New
  2. Comments
Máte dvě minuty, máte dvě minuty....dvě minuty všichni!!!
Tip na dokonalou manikúru
MAC určuje trendy SS/15
Kleštičky jsou někdy lepší než řasenka
Opatruj se Honey
Smokey eye po francouzsku
Nude líčení od Chanelu
Féminin Pluriel a masculin Pluriel
Mám ráda SHIMMER.SHINE
Kolekce Dior Backstage představuje triky svých vizážistů
Biokosmetika Inlight je napěchovaná bylinkami a zkušenostmi s homeopatií
Porazí nová "Dolce" dosavadní evergreeny?