Menu
Tablet menu

Designblok 13 zahajuje v pondělí! Jdu.

Dnes, 7.října, se oficiálně otevírají brány patnáctého ročníku Designbloku, který obsadí čtyři budovy našlapané zajímavým programem.

Superstudio Nákladové nádraží Žižkov nabídne prezentace výrobců a firem i výběr českých designérských škol. Skladové haly z 30.let plné novinek produktového designu, nábytku a svítidel doplní instalace v 16 vagónech na funkčním kolejišti. Cooool! V Openstudiu Kafkův dům najdete díla designérů, módních návrhářů a designérů šperku. Nově letos Designblok nabízí koncept Art House v Colloredo-Mansfeldském paláci, který ukáže výstavy na hranici umění a designu i ty nejlepší české designéry po boku zahraniční špičky v podobě mezinárodních hostů tohoto ročníku. Čtvrtým prostorem bude kostel sv.Šimona a Judy, kde se budou od středy odehrávat módní přehlídky v rámci Designblok Premier Fashion Week. Stejně, jako minulý rok. Místo se osvědčilo a tak letos půjdete najisto. Kdo adresu zná, potvrdí, že kostel má ve spojení s módou dokonalou atmosféru.

Program?
Pondělí patří médiím a odborné veřejnosti, které si mohou přednostně prohlédnout  Superstudio Nákladové nádraží Žižkov. Nicméně většina expozic po městě se už první den otevírá i veřejnosti.

Úterý je jistota, protože od 10.00 bude otevřeno opravdu všechno. Večer bude patřit tradičně Holešovicím, kde poskytnou své prostory pro koktejly a prezentace novinek Konsepti, Artemide, Lasvit, nebo galerie Křehký.

Středa přináší hned dvě akce v kavárně Openstudia Kafkův dům. V 11 hodin se zde odehraje Design Talk moderovaný Davidem Kalistou na téma Nejúspěšnější projekty českého designu za posledních 15 let s Maximem Velčovským, Lucií Koldovou, studiem Olgoj Chorchoj a dalšími hosty. Ve 13 hodin zde budou vyhlášeny Ceny šéfredaktorů Designbloku, které mají za cíl upozornit veřejnost na to nejlepší, co tento týden přináší. V 18 hodin se odehraje vernisáž projektu Flowers for Slovakia v karlínském showroomu Vitra, který představuje kolekci mladých slovenských designérů zpracovávající téma rustikálního nábytku ve spojení s klasickým designem Vitry. Ve středu také začínají módní přehlídky v rámci Designblok Premier Fashion Week. Program v kostele sv.Šimona a Judy bude zahájený přehlídkou Designblok Fashion Talent Card v 18 hodin, ve 20.00 pokračuje Monika Krobová a ve 21.00 Miro Sabo.

Ve čtvrtek v 17 hodin zahájí ve své budově výstavu Vysoká škola umělecko- průmyslová škola v Praze a doprovodí ji debatou s vystavujícími absolventy. Kostel nabídne módní přehlídky ELLE Talent Card, Kláry Nademlýnské a Hany Havelkové.

V pátek se můžete zúčastnit akce Fashion Talk na téma Budování módní značky, který proběhne v kavárně Openstudia Kafkův dům v 11 hod. Velice očekávanými hosty zde bude renomované vlámské duo A.F.Vandevorst, baskický módní návrhář Roberto Lopéz Etxeberria, excentrická Henriette Tilanus, módní grand designérka roku 2012 Hana Zárubová, Klára Nademlýnská, a další. Ve 13 hodin na tomtéž místě proběhne neméně zajímavý Art Talk s tématem Nejúspěšnější projekty současného uměleckého designu. Za mikrofonem zde zasedne Francois LeBlanc z pařížské Gallery S. Bensimon, Martin Rinderknecht z berlínské Helmrinderknecht, holandský umělec Hans Van Bentem a  další hosté. Kostel sv.Šimona a Judy v pátek představí návrhářku Zhannu Belskayu v 17.00, v 18.00 nejnovější kolekci značky Pavla Brejchy a Katariny Král PBL Prague, ve 20 hodin pak Moniku Drápalovou a ve 21.00 speciální blok Fresh from Flanders, jež nabídne kolekce návrhářů Van Hongo a Katrien van Hecke.

Sobota patří nákupům módy a šperku českých i zahraničních návrhářů na Pop-up shopu v kavárně Openstudia Kafkův dům, který se koná po celý víkend. Do kostela sv.Šimona a Judy mohou návštěvníci vyrazit na módní přehlídky již odpoledne, módní souboj ateliérů pražské VŠUP bude stát za to. Představí se také Cockerel, baskický návrhář Roberto Lôpez Etxeberria a české módní hvězdy Hana Zárubová a Liběna Rochová.

Doporučuju se podívat všude a na všechno, pokud přijdete první dny, bude větší výběr nejen z triček Designblok (o kterých jsem psala), ale možná ulovíte i nějaké zajímavé šperky nebo drobnosti, které už ke konci akce nebudou k mání.

Designblok adresy:
Superstudio Nákladové nádraží Žižkov, Želivského 2
Openstudio Kafkův dům, nám.Franze Kafky 3
Art House Colloredo-Mansfeldský palác, Karlova 2
Kostel sv.Šimona a Judy, Dušní ulice

Naposledy změněno
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Zanechat komentář

zpátky nahoru
  1. New
  2. Comments
Máte dvě minuty, máte dvě minuty....dvě minuty všichni!!!
Tip na dokonalou manikúru
MAC určuje trendy SS/15
Kleštičky jsou někdy lepší než řasenka
Opatruj se Honey
Smokey eye po francouzsku
Nude líčení od Chanelu
Féminin Pluriel a masculin Pluriel
Mám ráda SHIMMER.SHINE
Kolekce Dior Backstage představuje triky svých vizážistů
Biokosmetika Inlight je napěchovaná bylinkami a zkušenostmi s homeopatií
Porazí nová "Dolce" dosavadní evergreeny?