Menu
Tablet menu

Obálky, které (ne)prodávají

Víte co je smutnější, než čekat s rozpočtem na limonádu chuť šampaňského? Dostat za rozpočet na šampaňské chuť limonády.

Číst myšlenky vydavatelů není tak těžké, pokud si stoupnete před stojan s časopisy a zamyslíte se, jaký byl motiv k vytvoření toho, co se před vámi právě tváří jako luxusní módní plátek. Trafiky jako by se proměnily v ulice Tokia. Neonové barvy na vás útočí, přeřvávají se: „Já jsem lepší! Já! Já! Mě si vyber!“ "Pravdou však je, že stejně jako na ulici plné zářivých neonových světel se stejně vaším cílem stane to, co neláká ničím jiným, než čistým nenásilným designem a kvalitou nabízeného. Tak proč sází vydavatelé na kýč? „Růžová prodává víc. A kdyby zklamala, přihoďme na obálku ještě trochu oranžové. Výrazné oranžové. A taky pár čísel. Kolik je v čísle kabelek? Třicet jedna? To by nešlo. Přidejme tedy ještě dvě kabelky, ať máme na obálce hezkou, zářivou třicet trojku. Nebo rovnou dejme kabelek ještě padesát! Čím vyšší číslo na obálce bude, tím spíš bude mít zákazník pocit, že od nás dostane víc než od jiného časopisu. A co dárek? Nemáme dárek? Tak k tomu přibalme taštičku. Samozřejmě nějakou v barvě brčálu, nejlépe s monogramem parodujícím Gucci i Fendi zároveň. Ať má zákazník pocit, že dostává něco luxusního. Co na tom, že je to téměř zločin a pravý milovník módy z toho dostane reflux. Čtenáři dárky milují!“

Nebo mají pravdu? Vážně se prodá více výtisků časopisu, na jehož obálce bude hvězda v červených šatech a úsměvem na tváři, zajatá ve změti textů nabízejících vyčerpávající ochutnávku toho, co v čísle najdeme? Skutečně půjde takový časopis na odbyt lépe než ten, který má na obálce fotku krásnou, zahalenou tajemstvím, jen s jedním výstižným textem v rohu, který nastiňuje spirit daného čísla? Jsou-li módní časopisy továrnou na sny, v lepším případě na sny ne až tak daleko od reality, proč se tohle děje? Sečteno a podtrženo, obálky časopisů jsou jedním velkým otazníkem. Otazníkem, kterému by měla být věnována pozornost. A proto není možné nepoložit si nakonec ještě jednu otázku… Jaké obálky nejvíce přitahují vás?

Naposledy změněno
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Zanechat komentář

zpátky nahoru
  1. New
  2. Comments
Máte dvě minuty, máte dvě minuty....dvě minuty všichni!!!
Tip na dokonalou manikúru
MAC určuje trendy SS/15
Kleštičky jsou někdy lepší než řasenka
Opatruj se Honey
Smokey eye po francouzsku
Nude líčení od Chanelu
Féminin Pluriel a masculin Pluriel
Mám ráda SHIMMER.SHINE
Kolekce Dior Backstage představuje triky svých vizážistů
Biokosmetika Inlight je napěchovaná bylinkami a zkušenostmi s homeopatií
Porazí nová "Dolce" dosavadní evergreeny?