Menu
Tablet menu

Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend zahájil

Praha na týden ožije módou. Nabízí 12 aktivit doprovodného programu!

Od 16. do 22. března 2015 se koná vůbec první březnová edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu. Přehlídky nových kolekcí dvou desítek špičkových českých a slovenských oděvních designérů se odehrají v sobotu a neděli 21. a 22. března v historické budově bývalé Živnostenské banky a budoucího ZIBA Muzea moderního skla v ulici Na Příkopě. Doprovodný program ale zahajuje již dnes, v pondělí 16. března. Zájemce o módu čekají přednášky, vernisáže, pop-up shopy, interaktivní instalace i večírky. Úplný přehled doprovodného programu najdete tady.


DEBUT GALLERY POP-UP SHOP
Datum: 16.–22. března 2015
Lokace: Debut Gallery, Malé náměstí 12, Praha 1
www.debutgallery.cz
Debut Gallery ve spolupráci s designérkami Narnish, vítězkami Elle Talent Card na posledním Designbloku, pořádá u příležitosti MBPFW F/W 2015 pop-up shop. Nová kolekce BIOS je letním navázáním na předchozí kolekci SYM-BIOS. Obě tyto limitované kolekce v minimalistickém stylu stavějícím na rafinovaných detailech budou v týdnu od 16. do 22. března 2015 exkluzivně k dostání v Debut Gallery na Malém náměstí.


HARDDECORE GALLERY SHOW WINDOW
Datum: 16. března 2015, 15:00–17:00
Lokace: Harddecore, Senovážné náměstí 10, Praha 1
www.harddecore.cz
Galerie HARDDECORE, která je zároveň showroomem návrhářky Josefiny Bakošové, ožila jarem. Výloha se proměnila v prosluněnou zahradu plnou květin a nabízí atraktivní scénu pro spontánní fotografování. Vnitřní prostor galerie vystavuje originální modely Josefiny Bakošové.

MBPFW: #FASHIONTECHCZ

Datum: 19. března, 10:00–16:00
Lokace: Wayra CEE, Václavské náměstí 3, Praha 1
www: www.eventbrite.com/e/mbpfw-fashiontech-konference-tickets-16057272735
Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend uvede 19. března první konferenci v Čechách i na Slovensku, která propojí módu a technologie – FashionTechCZ. Nebude chybět speciální sekce věnovaná nositelným technologiím „wearables“ či diskuze o budoucnosti módních časopisů a jejich napojení na digitální média. Těšit se můžete i na přednášky o inovativních přístupech v retailu a e-commerce a workshopy o sociálních sítích. Jako bonus přehled nejzajímavějších českých a slovenských fashion startupů. Hrdým patronem této sekce je Node5. Vstup 350,- Kč.


CZECH LABELS & FRIENDS POP-UP COCKTAIL
Datum: 19. března 2015, 17:00–20:00
Lokace: Czech Labels & Friends, Železná 489/12, Praha 1
www.csoriginal.cz
Butik Czech Labels & Friends zahájí prodej letní kolekce značky ODIVI představené na MBPFW loni v září a uvede zahraniční novinky – dánskou značkou SOA Copenhagen a ukrajinskou MUST HAVE.


ZÁSTĚRKA UVÁDÍ SPOLUPRÁCI S ČESKÝMI ŠPERKAŘI
Datum: 20. března 2015, 16:30–18:30
Lokace: Bistro&obchod No. 19, Karolíny Světlé 19, Praha 1
www.zasterka.cz
U příležitosti uvedení nové etapy projektu, která spočívá ve spolupráci s předními českými šperkaři, zve ZÁSTĚRKA na prezentaci limitované edice zástěrek ozdobených šperky od Nastassii Aleinikavy a značky Blueberries a na Aperitivo. Bistro&obchod No. 19 v týdnu od 16. března představí také další limitované zástěry, které vznikly již dříve ve spolupráci s českými návrháři, například Denisou Novou, Jakubem Polankou, Monikou Drápalovou, Hanou Zárubovou, Zuzanou Kubíčkovou a dalšími.


VERNISÁŽ 12. INSTALACE V KURATOR
Datum: 20. března 2015, 17:00–20:30
Lokace: Kurator, Karolíny Světlé 17, Praha 1
www.kurator.cz
Dvanáctý pop-up konceptu Kurator představuje autory, v jejichž tvorbě hraje důležitou roli příroda a fenomén růstu. Šperk reprezentují Oldřich Sládek, Lucie Zemanová, Hanuš Lamr a Eva Růžičková, produktový design Tadeáš Podracký a módní doplňky Michaela Čapková. Zvláštním hostem v instalaci je Květinové lahůdkářství a prostorem budou vonět čerstvé květiny, z nichž se budou přímo na místě vázat kytice. Instalace potrvá od 16. do 28. března 2015.


VERNISÁŽ CUT CLUB #7 S PETROU GABAŠ
Datum: 20. března, 18:00–23:00
Lokace: A.M.180 Gallery, Bělehradská 45, Praha 2
www.am180.org
Série výstav pozorující hranici mezi módou a uměním Cut Club tentokrát uvede tvorbu Petry Gabaš, zástupkyně nadcházející generace módních tvůrců. Petra, finalistka Shooting Fashion Stars 2012, držitelka Elle Talent Card a nominace na objev roku v rámci cen Czech Grand Design, vystavovala například v Moravské galerii v Brně nebo v pražském DOXu. Ve své práci spojuje zdánlivě nesourodé prvky a reference do jednolitých unikátních celků. Její radikální a experimentální povaha v kombinaci s řemeslnou zdatností má funkční výsledky s výrazně inovativním charakterem. Gabaš nabourává módní konformitu, vždy však se zájmem o vztah člověka a oděvu. Je současná, aniž by podléhala trendu.


ZÁŘÍ: COCKTAIL PARTY GOLDEN YOUTH
Datum: 20. března 2015, 19:00–22:00
Lokace: Galerie Září, Heřmanova 33, Praha 7
www.facebook.com/galeriezari
Galerie Září uvádí party, kterou zahájí hudební performance Ondřeje Viceny aka Viceny s názvem „Black Segway EP“. Vicena pak dokreslí atmosféru světelné instalace od Gabriely Procházkové, autorky největšího a nejviditelnějšího projektu na loňském Signal festivalu v Praze. Hlavní roli na této cocktail party ale hrají nové šperky od mladé slovenské šperkařky Mariany Berecové, která vytvořila kolekci přímo pro tuto událost. Její práce jsou typické svým balancováním mezi šperkem a módou. Současně s touto výstavou probíhá v druhé části galerie výstava velkých nákrčníků z ovčí vlny od šperkařky Jany Válkové Střílkové.

BLUE PAPER X PERISCOPE PARTY
Datum: 21. března 2015, 23:00–06:00
Lokace: „Trezor“ v budově ZIBA, Nekázanka 5, Praha 1
www.bluepaper.cz
Pro svoji 11. edici se legendární party Periscope spojuje s magazínem Blue Paper. Lineup: DJ Marion Cobretti (Bertrams / Threesome Berlin), DJ Lumiere, DJ Alex Neivel. Striktní dress code: Funeral Ceremony. Vstupenky na místě 300,- Kč, velmi limitovaná kapacita. Zákaz vstupu s fotoaparáty.


MBPFW TALK: JESSICA MICHAULT & ADAM KATZ SINDING – ONLINE ŽURNALISTIKA
Datum: 22. března 2015, 13:30–16:30
Lokace: Wayra CEE, Václavské náměstí 3, Praha 1
https://www.eventbrite.com/e/mbpfw-talk-jessica-michault-adam-katz-sinding-online-journalism-tickets-16086392834

Jarní Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend opět přiváží významné zahraniční hosty. Jessica Michaultová, bývalá pravá ruka Suzy Menkesové a aktuální šéfredaktorka Nowfashion.com, a Adam Katz Sinding, jeden z nejlepších street-style fotografů současnosti, mezi jehož klienty patří například Style.com, New York Times nebo W Magazine, se posadí do prvních řad přehlídek a zároveň postaví i před publikum. V neděli 22. března totiž oba promluví o svých zkušenostech z prostředí online žurnalistiky, fotografie a vůbec celého módního světa. Fashion Talk proběhne pod záštitou módního pořadu Modeschau na Radiu Wave Českého rozhlasu, provede jím jeho moderátorka Veronika Ruppert.


Takže si připravte super outfity a vidíme se na přehlídkách!!!

MBPFW2015-01

Naposledy změněno
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Zanechat komentář

zpátky nahoru
  1. New
  2. Comments
Máte dvě minuty, máte dvě minuty....dvě minuty všichni!!!
Tip na dokonalou manikúru
MAC určuje trendy SS/15
Kleštičky jsou někdy lepší než řasenka
Opatruj se Honey
Smokey eye po francouzsku
Nude líčení od Chanelu
Féminin Pluriel a masculin Pluriel
Mám ráda SHIMMER.SHINE
Kolekce Dior Backstage představuje triky svých vizážistů
Biokosmetika Inlight je napěchovaná bylinkami a zkušenostmi s homeopatií
Porazí nová "Dolce" dosavadní evergreeny?