Menu
Tablet menu

I letos bude Louis Vuitton pokračovat v prezentaci dynamické streetartové scény

Louis Vuitton Foulards D’Artistes III

V návaznosti na předchozí Graffiti kolekci a spolupráci s kapelami jako Ben Eine, Retna a Aiko, uvidíme další tři uznávané pouliční umělce, kteří své graffiti vize přenesli na kultovní hedvábné šátky. Štěstí se usmálo na Andrého, jehož postavičku Mr. A zná spousta lidí a fanoušků z pařížských zdí, potom na Američana Kennyho Scharfa a INTI z Chile. INTI a Kenny Scharf si vybrali za své ‚plátno‘ kultovní hedvábný maxi-šátek Louis Vuitton. INTI se rád inspiruje andskou kulturou svých předků a tak hedvábný maxi-šátek dostává od INTI motiv slunce evokující boha Wiracocha z kultury TIWANAKU, který je jedním z nejdůležitějších božstev Inků.

webGiant-Square-by-Inti-for-Louis-Vuitton

Kaliforňan Kenny Scharf, mimořádná osobnost ve světě výtvarného umění, plastiky a performance, sám sebe označuje za pop-surrealistu, jehož hlavním cílem je umělecky propojit výtvarno a populární kulturu. Scharf využil hedvábný maxi-šátek Louis Vuitton pro barevnou koláž složenou z astronomických motivů a symbolů populární kultury na psychedelickém pozadí.

webGiant-Square-by-Kenny-Scharf-for-Louis-Vuitton

Andrého inspirací bylo malířské studio a jeho ‚plátnem‘ šál Louis Vuitton Monogram. Barevné skvrny na luxusním šálu z vlny a hedvábí slouží jako habitat pro Mr. A, charakteristickou modrou postavu Andrého díla s asymetrickýma očima.

webMonogram-Shawl-by-Andre-for-Louis-Vuitton-2

Kromě těchto tří nových kolaborativních projektů s umělci připravil Louis Vuitton na sezonu jaro/léto 2014 další nové vzory textilních doplňků. Dva z nich jsou variací na kultovní leopardí vzor, který speciálně pro značku Louis Vuitton vytvořil umělec Stephen Sprouse. A na tyhle leopardy se dělají pořadníky, protože se jich nikdo nemůže nabažit. A žádná kopie se jim nevyrovná.

Naposledy změněno
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Zanechat komentář

zpátky nahoru
  1. New
  2. Comments
Máte dvě minuty, máte dvě minuty....dvě minuty všichni!!!
Tip na dokonalou manikúru
MAC určuje trendy SS/15
Kleštičky jsou někdy lepší než řasenka
Opatruj se Honey
Smokey eye po francouzsku
Nude líčení od Chanelu
Féminin Pluriel a masculin Pluriel
Mám ráda SHIMMER.SHINE
Kolekce Dior Backstage představuje triky svých vizážistů
Biokosmetika Inlight je napěchovaná bylinkami a zkušenostmi s homeopatií
Porazí nová "Dolce" dosavadní evergreeny?