Menu
Tablet menu

Buďte ženou. Noste šaty!

Řekla kdysi Diane von Fürstenberg. Faktem je, že už mi ten ženský army styl začíná lézt krkem. Všechny v těch ošoupaných džínách a biker boots vypadáme jako cool bezdomovkyně...zatoužila jsem po ženskosti, možná po kultovních zavinovacích šatech od Diane von Fürstenberg. Její Resort kolekce 2014 je v Praze....výzva.

Concept store DUSNI3 přichází s novou značkou DVF, která je ztělesněním ženskosti a přesně zapadá do šatníku sebevědomých pracujících žen. A právě díky ní tu už nebudou chybět ikonické zavinovací i pouzdrové šaty nebo doplňky v podobě kabelek či bot. V čem je DVF tak silná? Její věci jsou zajímavé, ale zároveň pochopitelné pro normální smrtelnice. Nepotřebují nijak složitě kombinovat s ostatními doplňky, fungují už samy o sobě. Oblečete si šaty, přidáte rtěnku, sepnete vlasy do culíku...můžete jít a budete vypadat úžasně. Konkrétně zavinovací šaty jsou must have pro ty z vás, které nerady experimentujete nebo se dopouštíte módních omylů. Sluší třicítkám i ročníkům mnohem starším, jsou současné a nadčasové zároveň. První část kolekce resort DVF je už v butiku DUSNI3, další přijde během února. Každopádně se připravte na barvy a grafické vzory, které snad rozhýbají tu zatuhlost zimních ulic.

Fotky přímo z prezentace DVF v butiku DUSNI3:
DVF pruh

DVFhad

Kopirovat DVF 7090 Kc

DVF zavin

O Diane von Fürstenberg:
Diane von Fürstenberg se narodila v Bruselu a na univerzitě v Ženevě se věnovala studiu ekonomie. Veliký vliv na její život měla její matka Liliane, která přežila koncentrační tábor v Auschwitzu, po níž zdědila nebojácnou povahu. Po studiích se Diane přesunula do Paříže, kde pracovala jako asistentka módního fotografa Alberta Koskiho. Právě v Paříži se seznámila s Angelem Ferrettim, majitelem textilní továrny v Itálii, který jí nabídl práci. U Ferrettiho se Diane naučila vše o látkách, střihu a barvách a v italské továrně v roce 1970 vznikly i její první žerzejové šaty. Ve stejné době, kdy se rodil její módní byznys, otěhotněla a vdala se za německého šlechtice Egona von Fürstenberga, se kterým se seznámila již během studií na univerzitě. Své žerzejové šaty se Diane rozhodla nabízet v New Yorku, kam se přesunula i s manželem. V roce 1974 pak navrhla své první zavinovací šaty, které se brzy staly žádaným zbožím. Její módní kariéru pomohla nastartovat i Diane Vreeland, uznávaná 
i obávaná šéfredaktorka magazínu Vogue, která se do jejích návrhů zamilovala.

Jen o dva roky později se již Diane von Fürstenberg objevila na obálce časopisu Newsweek, který ji přirovnal ke Coco Chanel. Její úspěch byl rychlý, ale Diane vyčerpával. Proto se v roce 1985 stáhla z módního byznysu a přestěhovala se zpět do Paříže. Značka DVF rostla, ale Diane von Fürstenberg nebyla spokojená s tím, kam směřuje. Zavinovací šaty, které navrhovala v 70. letech, se pro řadu žen mezitím staly cenným úlovkem v obchodech s vintage módou. Proto se Diane v roce 1997 rozhodla opět převzít kontrolu nad módním domem nesoucí její jméno a vrátit se k tomu, co umí nejlépe – oblíbené zavinovací šaty tak zažily své znovuzrození. V newyorském trendy čtvrti Meetpacking District otevřela svůj vlajkový obchod a stala se i jednou z nejaktivnějších členek místní komunity, když se zasadila o přeměnu staré železniční trati High Line v městský park, který dnes patří k nejvyhledávanějším místům v New Yorku. Pod jejím vedením značka DVF zaznamenala celosvětový úspěch, otevřela butiky od Šanghaje po Saint Tropez a rozšířila portfolio o doplňky, plavky i šperky, které vznikají ve spolupráci se slavným klenotnictvím H.Stern.

V roce 2005 získala Diane von Fürstenberg ocenění od Americké asociace módních návrhářů (CFDA) za celoživotní přínos módě a o rok později byla jmenována prezidentkou Asociace, kterou je dodnes. Diane von Fürstenberg ale není jen výraznou osobností ve světě módy. Svou kariéru zasvětila i filantropii a zlepšení postavení žen ve společnosti. Společně se svým druhým mužem, Barry Dillerem, založila Nadaci rodiny Diller-von Fürstenberg, která zaštiťuje například DVF Awards, které Organizace spojených národů každý rok uděluje čtyřem ženám, které přispěly ke zlepšení společenského, politického a ekonomického postavení žen. Nositelkou ocenění je například bývalá ministryně zahraničí USA Hillary Clinton, francouzsko-kolumbijská politička vězněná několik let kolumbijskou povstaleckou organizací FARC Ingrid Betancourt či populární moderátorka Oprah Winfrey. V současné době se značka DVF prodává ve více než 55 zemích na více než 1500 prodejních místech. Od ledna 2014 se mezi partnery DVF zařazuje i pražský concept store DUŠNÍ3.

Naposledy změněno
Ohodnotit tuto položku
(3 hlasů)

Zanechat komentář

zpátky nahoru
  1. New
  2. Comments
Máte dvě minuty, máte dvě minuty....dvě minuty všichni!!!
Tip na dokonalou manikúru
MAC určuje trendy SS/15
Kleštičky jsou někdy lepší než řasenka
Opatruj se Honey
Smokey eye po francouzsku
Nude líčení od Chanelu
Féminin Pluriel a masculin Pluriel
Mám ráda SHIMMER.SHINE
Kolekce Dior Backstage představuje triky svých vizážistů
Biokosmetika Inlight je napěchovaná bylinkami a zkušenostmi s homeopatií
Porazí nová "Dolce" dosavadní evergreeny?