Menu
Tablet menu

MAC určuje trendy SS/15

"no makeup make up"

Na prezentaci trendů SS/15 beauty značky MAC v Budapešti mě zaujal pojem noumejkapmejkap, tedy líčení, které je společné všem jarním a letním lookům. Není to o tom, že by líčidla šla do koše, ale tenhle výraz jednoduše definuje přirozený look, projasněnou pleť, přiznání (i dodělání pih), razantní omezení tvářenky. A také to je o obočí s mokrým efektem bez použití barvy. Trendy na meetingu pro novináře a vizážisty prezentovali dva senior umělci (senior artist) MAC, Christina Vacirca, která pracuje v Berlíně a Sonic Sarwate z Indie. Odpolední privátní seznamka s novináři pokračovala tzv.masterclassem - rychlokurzem pro vizážisty, kde se trendy líčení pro nadcházejí sezónu demonstrovaly krok za krokem.

maczahajeni

Tady je pár tipů, které jsem od MAC artistů odchytla. A sama je z praxe můžu potvrdit.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. Pihy doděláte tekutou linkou a kajalovou tužkou. Je dobré volit obě možnosti textur i vybrat trochu odlišné barevné odstíny (tm.hnědá + středně hnědá třeba), pihy potom působí přirozenějším dojmem. Eventuelně je můžete jemně zapudrovat, aby v obličejí tolik "nesvítily".

2. Korálové odstíny i líčení očí budou trend. Christina stíny míchala z palety tvářenek, protože u MACu vlastně můžete míchat cokoliv a používat to kamkoliv.

3. Velkým hitem budou opět tzv. mokrá víčka. Produkt na ně pochází z linie MAC Pro, která se v ČR neprodává. Podobného efektu docílíte nude stínem s jemnými glitry, které vklepete na horní víčko. Někdo dává vazelínu, ale ten pocit ulepených očí podle mě jde přežít jen na focení, ale ne v běžném životě.

4. Odložte tužku na obočí a do hry vemte jen fixační čirý gel. Obočí můžete načesat do perfektního tvaru nebo jej naopak “rozházet” a poslat ostře nahoru. Působí to rebelsky i cool.

5. Přirozený make - up musí být lehký a fresh. Přesně tak bude vypadat, když podkladovou bázi nanesete na obličej mokrým štětcem. Simply clever:)

6. Rozmazané linky nahradí kouřové líčení očí. Nejdříve si nakreslíte silnější linku kolem řas a definujete tak tvar oka, potom ji precizně a umělecky rozmažete štětcem.  

macpihy

Trend pih. Pokud nemáte vlastní, dodělejte si je:)

MACkoraloko

Korálové oči vytvořené tvářenkami. Na pusu jemný dotek rtěnky:)

mactrendy

Zleva: Mokrá víčka, nepokojné obočí a fresh shine podklad.

MAClinka1

Sonic Sarwate ukazuje, jak rozmazat linku pro letní sezónu.

MAC-myholky

No a tady jedno selfie s holkama - zleva: Zuzka Pelko (ELLE), Gábi (marketing a PR MAC ČR), Andrea Kepková (inStyle) a já. To je vše. Až jaro zaklepe na dveře, ještě se na nějaký look detailněji zaměřím. Pokud máte nějaké dotazy, sem s nimi.

Ohodnotit tuto položku
(2 hlasů)

Zanechat komentář

zpátky nahoru
  1. New
  2. Comments
Máte dvě minuty, máte dvě minuty....dvě minuty všichni!!!
Tip na dokonalou manikúru
MAC určuje trendy SS/15
Kleštičky jsou někdy lepší než řasenka
Opatruj se Honey
Smokey eye po francouzsku
Nude líčení od Chanelu
Féminin Pluriel a masculin Pluriel
Mám ráda SHIMMER.SHINE
Kolekce Dior Backstage představuje triky svých vizážistů
Biokosmetika Inlight je napěchovaná bylinkami a zkušenostmi s homeopatií
Porazí nová "Dolce" dosavadní evergreeny?