Menu
Tablet menu

Lesklé, zdravé, voňavé vlasy. Jak na to?

Hodně lidí se mě ptá, jak to, že mám tak zdravé lesklé vlasy.

Nepoužívám žádné zázračné elixíry, ani nevrstvím milion produktů na sebe. Myju se velmi tolerantními šampony k pokožce, takže pokud možno bez chemie a co nejvíc bio (i když tenhle výraz nesnáším). Většinou jdu pro šetrné produkty do lékárny, ale momentálně testuju kokosový tuhý šampón od značky Lush, který mě baví velice převelice. To, jestli vám šampon vyhovuje a prospívá, obvykle poznáte až po jeho delším používání, proto doporučuju produkty různých značek hystericky nestřídat, nebo z toho vlasy budou celé paf. Ze své krátké kadeřnické praxe (ano, učím se stříhat:)) jsem velmi rychle pochopila, že  šampon i kondicioner je dobré z vlasů důkladně smýt a že i citlivé rozčesávání mokrých i suchých vlasů má jejich kvalitu velký vliv. Tzn. rozčesávat od konečků, směrem nahoru. Takže jedinou nadstandartní péčí, kterou svým vlasům věnuji, je pravidelné používání olejů na uhlazení, lesk a výživu. Téměř rok už bezvýhradně miluji dva produkty: YOUNG.AGAIN od u nás poměrně neznámé vlasové značky KEVIN.MURPHY, která je na trhu nová, přesto si velmi rychle získává svoje skalní fanoušky a Argan secret oil, jež je dostupný na internetu nebo jej stejně jako KEVIN.MURPHY seženete v concept studiu Stolen.

olejenavlasy2

Young.again (opět.mladý)
Bezoplachový vlasový olej obsahující immortelle - slaměnkový esenciální olej, zpomaluje stárnutí. Je vhodný při používání vlasových žehliček, vysoušečů a častějším barvení vlasů, protože všechny tyto způsoby spouští oxidační proces likvidující buněčnou strukturu vlasu, který vlas postupně rozkládá. Výtažky ze slaměnky, lopuchu a hroznových jadérek zásobují vlasy živinami a antioxidanty působí proti jejich poškození. Nanáší se na čerstvě umyté vlasy před použitím dalších stylingových produktů. Po vysušení fénem jej můžete opět v malém množství na vlasy nanést, tím je vyhladíte a částečně zabráníte jejich poletování. Olej aplikujeme opět od konečků a rozhodně jej nedávejte blízko pěšinek, kde se vlasy přirozeně samy mastí.

Argan secret oil
Tenhle olej mě dostal svojí opojnou specifickou vůní, díky které jej do vlasů vetřu i před meditací nebo hodinou jógy. Cítím se s ním jako v nebi nebo někde daleko, nejspíš na Bali:). Vlasový produkt obsahuje arganový olej a výživný konopný olej, který vyhlazuje a zároveň zceluje roztřepené konečky. Z praktického hlediska je výkonný v souvislosti s používáním žehliček nebo kulm, protože vlas ochrání před velkým teplem, navíc urychluje proces sušení.

Jaký je mezi oleji rozdíl. Hmmmm
Young again opravdu používám spíš po umytí hlavy, arganový olej aplikuju podle nálady. Na cop, culík a pokud mi v dlaních ještě trochu zbyde, vetřu i kapku do srsti svých psů. Lesknou se potom úplně stejně jako já. Cena obou produktů je dostupná, Arganový olej stojí kolem 500 Kč a Young.again je asi o dvě stovky dražší. Pokud máte nějaké zkušenosti s jinými vlasovými vychytávkami, pište. Komentáře tu jsou od toho!

Ohodnotit tuto položku
(9 hlasů)

Zanechat komentář

zpátky nahoru
  1. New
  2. Comments
Máte dvě minuty, máte dvě minuty....dvě minuty všichni!!!
Tip na dokonalou manikúru
MAC určuje trendy SS/15
Kleštičky jsou někdy lepší než řasenka
Opatruj se Honey
Smokey eye po francouzsku
Nude líčení od Chanelu
Féminin Pluriel a masculin Pluriel
Mám ráda SHIMMER.SHINE
Kolekce Dior Backstage představuje triky svých vizážistů
Biokosmetika Inlight je napěchovaná bylinkami a zkušenostmi s homeopatií
Porazí nová "Dolce" dosavadní evergreeny?