Menu
Tablet menu

Můj vyvoněný rok 2013

Když se ohlédnu zpět, vidím, že jsem byla nevěrná, nestálá a hledající.

Jak to? Během toho roku se u mě doma potkalo hned několik zásadních vůní najednou, a už to bylo pro mě, po mé několikaleté závislosti na Angelovi od Thierryho Muglera, velkou zkouškou. Na stolku vinohradského bytu se začaly množit flakony a já si jejich obsah začala ordinovat namísto antidepresiv, vitamínů, aktivovat jimi i můj životem unavený hormon štěstí. Vůně mě zčásti zjemňovaly, zčásti povzbuzovaly a pomáhaly držet krok s poměrně náročným rokem, nevzdávat se a trochu si i užít. Jim tedy patří můj dík.

Tady jsou:
1. Back to black by Killian
Nejdřív jsem se do temné vůně zamilovala, velmi brzy se odmilovala, aby si mě zase přitáhla zpátky. Fascinuje mě jako černý onyx, Mistrovo dílo, které ale ne vždycky udýchám (tedy dokážu nosit). Je intenzivní, těžká, někde napůl cesty mezi ženou a mužem, nebem a peklem. Má skvělý flakon. Jednoduchý, ale velmi výmluvný. Funguje jako afrodisiakum… může za to snad kombinace medu, ovoce, dřeva a tabáku? Je to vůně unisexová a niche. Ještě ke konci roku jsem k ní přidala Love od stejného autora a jejich vzájemnou kombinací se zrodil další zajímavý elixír:)
Exkluzivně prodává Ingredients, plnitelná EdP 50ml/5100 Kč

2. El Nabil: Lune de Miel
Neskutečně velký výběr malých parfémů s roll on aplikátorem nabízí alchymistická parfumerie Rafaella na Malé Straně. Tyto vůně mají olejovou konzistenci, jsou alcohol free, drží na pokožce celý den, protože se rozvíjí postupně. V podstatě kdykoliv se tímhle zázrakem navoním, odpovídám na otázky, co to je…. Orientální vůně pocházejí z Indie (nebo vlastně pořádně ani nevím) a tu svoji si opravdu musíte "vyčichat", tedy najít.  Udělejte si čas, testujte a testujte. Pokud si nevyberete z řady El Nabil, určitě tu objevíte něco jiného. Alchymistická parfumerie Rafaella je zajímavý projekt,  skrze svůně se můžete dozvědět hodně o sobě, jak to momentálně máte a kam vlastně chcete jít.
Prodává Rafaella, 5ml/135 Kč

3. Evody: Reve D`Anthala
Francouzská značka Evody se řadí ke konceptům niche vůní, často je označovaná jako koncept haute parfumerie. Její jméno je odvozeno od slova evodia "strom sto tisíce květin". Jedna z nich, Reve D`Anthala, je šťavnatým karamelovým desertem, z jehož vůně se všem okolo začnou sbíhat sliny. Připomíná Tahiti vonící po květech tiaré a orhidejemi osázené pobřeží Madagaskaru. Kombinací zmíněných květů, jasmínu, vanilky, a pižma budete mít o pozornost svého okolí postaráno.
Prodává Fann, EdP 50 ml/2250 Kč

4. Angel od Thierryho Muglera
Angel byl a je moje skutečná láska. Myslela jsem si, že můj vztah k této vůni nenaruší nic, ale i v tomto případě byl rok 2013 nevypočitatelný, a tak se Angel stal průvodcem mých zamilovaných schůzek, mimo ně se však nikam jinam nedostal. Co mě na něm tak fascinuje? Osobitost, název, flakon, jeho zrození, které se datuje k roku 1992 a …je toho prostě dost. Když začnu s výčtem ingrediencí, nesmím vynechat vanilku, pačuli, med, karamel a ještě několik gurmánských přísad. Je to vůně návyková. V srdci tepe fialka, kůže i růže a základ tvoří světlá dřeva, maliny i haitský vetiver. Znám jen dvě skupiny lidí. Jednu, která Angela miluje a ta druhá, která jej nenávidí. Nikdo nestojí někde uprostřed...
Seženete v síti parfumérií Fann, Marionnaud, Sephora, EdP 100 ml/3990 Kč

5. Black Saffron od Byreda
Moje seznámení s touto značkou bylo přes Gypsy Water, ale ta mi funguje jen v létě a tak jsem s přicházejícím podzimem zatoužila po něčem mnohem hřejivějším. Black Saffron byla láska na první přičichnutí, téměř bez zaváhání jsem ji pozvala do svého života. Je velmi intenzivní a dokonale funguje ve spojení s cigaretovým kouřem. Tou kombinací jsem dost posedlá, protože mi přijde fakt sexy a i když už nekouřím, vůni si užívám i potom, co se z párty vrátím domů. Orientální kompozici otevírají citrusy, asijské pomelo a kašmírský šafrán, v srdci najdete černou fialku nebo růži a základ stojí na vetiveru, malinách a světlých dřevech.
Exkluzivně v nabídce Ingredients, EdP 100 ml/3950 Kč

6. Agent Provocateur Porcelaine edition
Limiovaná edice  s porcelánovým flakonem tak úplně nezapadá do mého konceptu "every day using", ale na speciálních místech a unikátních setkáních zanechává svoji vzrušující chladnou stopu. Flakon je trochu burleskní, vůně jemná, přitom velmi nekonvenční. Funguje s podpatky, prádlem a ženskostí. Mám ji ráda pro ten cedr, opojný jasmín i vzácný šafrán.
Prodává butik Agent Provocateur, EdP 50 ml/2200 Kč

7. YS UZAC a jeho Pohadka
Pohadce jsem ze začátku nevěřila, přestože mě její obal uchvátil. Na "zelené vůně" si totiž moc nepotrpím, ale protože jsem v základu našla vanilku (tu jedinou poznám), šalvěj, tabák i kůži, nechala jsem svoje navyklé koncepty stranou. I když je hlava poskládaná z lístků shiso, jasmínu a tomky vonné, moje smysly byly spokojeny. Pohadka je pojmenovaná po hudebním díle skladatele Leoše Janáčka. Pro mě to je spíš denní, byznys vůně, ale líbí se mi moc. Není pro každého, a to se mi na ní líbí ještě víc:-).
Prodává Fann, 100 ml / 4400 Kč

Ohodnotit tuto položku
(2 hlasů)

Zanechat komentář

zpátky nahoru
  1. New
  2. Comments
Máte dvě minuty, máte dvě minuty....dvě minuty všichni!!!
Tip na dokonalou manikúru
MAC určuje trendy SS/15
Kleštičky jsou někdy lepší než řasenka
Opatruj se Honey
Smokey eye po francouzsku
Nude líčení od Chanelu
Féminin Pluriel a masculin Pluriel
Mám ráda SHIMMER.SHINE
Kolekce Dior Backstage představuje triky svých vizážistů
Biokosmetika Inlight je napěchovaná bylinkami a zkušenostmi s homeopatií
Porazí nová "Dolce" dosavadní evergreeny?