Menu
Tablet menu

YS ∙ UZAC se objeví v parfumériích Fann

Parfémy s velkým procentem čistých ingrediencí samozřejmě najdete v prestižních nákupních palácích, třeba v londýnském Harrods, pařížské Place Vendôme a už i v Praze.

U nás, v podstatě po prvním konceptu Ingredients, který nabídku niche parfémů odstartoval, se začínají objevovat i u větších kosmetických multibrandů. Koncept "haute parfumerie", tím myslím škálu exkluziivních vůní, si vychutnají opravdoví labužníci s lehce zhýčkanými nosy. Niche vůně totiž pracují s vaším tělem i vědomím jinak než ty klasické, komerční. Obsahují ručně sbírané ingredience umíchané těmi nejlepšími parfuméry v zajímavé a hluboké kompozice. Málo syntetiky, hodně čistých a přírodních výtažků. Proč nabídka niche parfémů nepřišla už dřív? Protože jsme na ni nebyli připraveni a s velkou pravděpodobností bychom jim nerozumněli. Stejně jako objevujeme a rozpoznáváme chutě kváskového chleba a kvalitního vína, přišel ten správný čas objevit "jiné" vůně.

A protože jsem mohla otestovat novou švýcarskou značku YS ∙ UZAC SWITZERLAND, píšu na ni krátkou recenzi. Většina nabízených kompozic patří do skupiny unisex. Jsou založeny hlavně na kontrastu a jistém řádu, který na vás zapůsobí. Projevují se velmi kultivovaně, elegantně, skoro až ikonicky. Názvy vůní se váží ke konkrétním hudebním dílům, vypadá to, že chtějí zdůraznit svůj jedinečný charakter. Na ten si ale musíte při testování chvíli počkat, než se dokolale projeví. Narozdíl od komerčních vůní to prostě není hned. A někdy ani za hodinu. Přírodní ingredience tvoří víc než 90 procent složek celé kolekce, takže načichat si je je opravdový požitek. Kromě obsahu jednoduchých skleněných flakónů stojí za zmínku i papírový obal s potiskem, který se vyrábí ručně na starém tiskařském stroji. EdP 100 ml/4400 Kč

Co můžete vyzkoušet:
LALE (tulipán) – unisex parfém
MÉTABOLES (proměny) – unisex parfém
POHADKA (pohádka) – unisex parfém
MONODIE (jednohlas) – dámský parfém

Exkluzivně v parfumériích Fann, více informací najdete na www.hauteparfumerie.cz.

Takhle to koupíte v průhledném celofánu.

Open. To rozbalování je pastva pro oči.

To ještě není konec, zbývá zrušit ten dokonalý papírový obal.

 A letecký pohled. Enjoy!

 

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Zanechat komentář

zpátky nahoru
  1. New
  2. Comments
Máte dvě minuty, máte dvě minuty....dvě minuty všichni!!!
Tip na dokonalou manikúru
MAC určuje trendy SS/15
Kleštičky jsou někdy lepší než řasenka
Opatruj se Honey
Smokey eye po francouzsku
Nude líčení od Chanelu
Féminin Pluriel a masculin Pluriel
Mám ráda SHIMMER.SHINE
Kolekce Dior Backstage představuje triky svých vizážistů
Biokosmetika Inlight je napěchovaná bylinkami a zkušenostmi s homeopatií
Porazí nová "Dolce" dosavadní evergreeny?